Az egyik kedvenc nyári ételem, a töltött paprika receptjét hoztam nektek, amelyet anyukámtól tanultam, vagyis az ő receptjének ez a vegán változata. A hús helyett gomba került bele, amit rizzsel kevertem össze, de el tudok képzelni benne más gabonát, akár kölest, quinoát vagy hajdinát is. Mivel az ételben nincsen sok zöldség, ezért, hogy jó ízes legyen adtam hozzá Vegeta BIO ételízesítőt, amelyben rengeteg bio szárított zöldség található. Így egy nagy fej vöröshagyma, fokhagyma, petrezselyemzöld és a bio zöldségekben gazdag ételízesítő adja az étel zamatát.
Az ételhez használt Vegeta BIO ételízesítő kizárólag tengeri sót és biogazdálkodásban termesztett zöldségeket (pl. sárgarépa, zeller, paradicsom, póréhagyma, stb.) tartalmaz szárított formában. Nincsen benne adalékanyag, tartósítószer és természetesen vegán, illetve gluténmentes. Mivel van benne tengeri só, ezért az ételünket kevésbé kell megsózni.
Egy étellel, az ízével, az illatával vissza tudunk repülni a múltba, és régi emlékeket felidézni – így történt ez, amikor leültünk ebédelni és belekóstoltam a töltött paprikába. Az íz visszarepített a szüleim konyhájába 35 évvel korábbra, ültem az étkezőasztalnál, és a töltött paprikából a paprikát ugyanúgy nem akartam megenni, mint most a kisebbik fiam. Felnőtt koromra nagyon megszerettem ezt az ételt, és főzni is szeretem, mert noha macerásnak tűnik az elkészítése, nagyon egyszerű. Feltétlen próbáljátok ki!
- Paprikához:
- 6 db közepes méretű, minél egyenesebb paprika, hogy könnyű legyen tölteni, kicsumázva és kimagozva
- 130 g rizs
- 300 g csiperke gomba, megtisztítva, nagyon apróra vágva
- 1 nagy fej vöröshagyma, felaprítva
- 1 gerezd fokhagyma, felaprítva
- ½ csokor petrezselyem, felaprítva
- 1 evőkanál Vegeta BIO ételízesítő
- só
- Paradicsomszószhoz:
- 700 g paradicsomlé
- 2 evőkanál liszt
- 1 evőkanál Vegeta BIO ételízesítő
- 1 evőkanál kókuszolaj
- 1 teáskanál pirospaprika
- 1 gerezd fokhagyma, felaprítva
- só
- víz
- Egy tálban keverjük össze nyersen a töltelék hozzávalóit: rizs, gomba, vöröshagyma, fokhagyma, petrezselyem, Vegeta BIO ételízesítő. Ízesítsük sóval, jól keverjük össze, és töltsük meg vele a paprikákat. Ha marad ki töltelék, tegyük félre.
- Öntsük egy nagyobb lábasba a paradicsomszószt és egy kevés vizet (kb. 100 ml). Szórjuk meg a Vegeta BIO ételízesítővel, és ízlés szerint sózzuk. Keverjük össze, és tegyük bele a paprikákat. Közepes láng felett kezdjük el főzni.
- Közben egy kis lábasban alacsony lángon hevítsünk fel egy kevés kókuszolajat. Adjuk hozzá a fokhagymát. Pirítsuk egy-két percig, majd adjuk hozzá a lisztet és a pirospaprikát. Pirítsuk a rántásunkat néhány percig, közben folyton kevergessük, hogy ne égjen le. A tűzről levéve lassan kezdjük el hozzáönteni a hideg vizet, folyamatosan kevergessük, hogy csomómentes legyen. Ha elkészült, öntsük a töltött paprikára, jól keverjük el, és forraljunk egyet még rajta.
- Ha túl sűrűnek találjuk a paradicsomszószt, hígítsuk még egy kevés vízzel, és ha szükséges ízesítsünk még a szószon (ízlésünknek megfelelően).
- Tálaljuk a töltött paprikát főtt krumplival!
- Ha marad ki töltelék, tegyük egy kis lábasba egy kevés kókuszolajjal, közepes láng felett kezdjük el pirítani, majd öntsük fel egy kevés vízzel, és főzzük addig, amíg a rizs és a gomba is megpuhul. Isteni kiegészítője lesz a töltött paprikának, de akár el is tehetjük másnap ebédre, mert maga a töltelék egy komplett fogást alkot, ami villámgyorsan elkészül.
*****
A bejegyzést a {Vegeta BIO} szponzorálta. A véleményem csakis a sajátom.
(A blogom több céggel vagy újonnan induló kis vállalkozással működik együtt alkalmanként. Mindig odafigyelek arra, hogy olyan partnerekkel dolgozzak együtt, akiknek a termékeit, szolgáltatásait én magam is kipróbáltam, hiszek bennük és hitelesen tudom ajánlani az olvasóim figyelmébe, amiket önmagamtól is megveszek/megvennék, mert szeretem. Fontos számomra, hogy a termék, a cég kampánya passzoljon a saját értékeimhez és szabadkezet kapjak a kivitelezésben. A megjelenő termékekről, szolgáltatásokról csakis a saját véleményemet, tapasztalataimat írom le.)
Vélemény, hozzászólás?