Nem tudom ki hogy van vele, de én imádom látni, hogy mások mit esznek. És ti? Nagyon szeretem az olyan bejegyzéseket a különféle gasztroblogokon, ahol éppen egy napi vagy heti ételsort lehet végignézni képekben, hogy a blog szerzője vagy családja mit eszik. Úgy gondolom ez nagyon inspiráló tud lenni és ötleteket adhat, hogy mi mit főzzünk másnap vagy a következő héten.
A vegagyerek, Ádi, márciusi ebédjeinek egy részét láthatjátok ebben a bejegyzésben. Még mindig többségben van a leveleskel, aminek lassan lejár a szezonja, szóval őszig nem fogjátok látni többet. 🙂 Minden étel vegán a képeken és az esetek 98%-ban csak vegán ételeket eszünk, azonban egyszer-kétszer eszik tojást Ádi és mi is. Az biztos, hogy ez az étrend több odafigyelést igényel és előre gondolkodást. Ha étterembe megyünk, akkor mindig olyan helyre, ahol van vegán opció; ha vendégségbe megyünk, akkor ezt előre jelezzük. Nem szokott gondot okozni, de nem probléma számomra, ha mégis vinnünk kell ételt magunkkal.
Sokan kérdezik tőlem, hogy, ha óvodába és iskolába fog járni Ádi, akkor hogyan oldom meg, hogy továbbra is vegán ételeket egyen. I. és én már a kezdetektől tudtuk, hogy Waldorf óvoda és iskola mellett tesszük le a voksunkat, nemcsak az étkezési lehetőség miatt, hanem a szemléletmód miatt is. Noha az óvoda még egy kicsit odébb van, azért már elkezdtem bújni az internetet és elkezdtem gyűjteni az infókat, hogy hol, milyen lehetőségek vannak, mert azt tudjuk, hogy Waldorf és Waldorf között is van különbség. Sok barátunk van, akiknek a gyerekei Waldorf intézményekbe járnak, szóval közvetlen tapasztalatot tudunk szerezni tőlük is.
És akkor jöjjenek az étel fotók…
Citromos vöröslencse krémleves barnarizzsel és pirított fokhagymás citromos leveleskellel
Csicseriborsó fasírt burgonyapürével és pirított fokhagymás citromos leveleskellel
Nyárról eltett lecsó kölessel és humusszal (Ádi döntése volt, hogy a lecsóhoz és köleshez együnk humuszt is; kiváló választás volt az enyhén savas lecsóhoz a krémes humusz… hiába, kis gourmet 🙂 )
Mindent bele zöldségleves tarhonyával (Ádi imádja az ilyen leveseket)
Fűszeres pirított szejtán tepsiben sült karfiollal és burgonyapürével
Maradékhasznosítás: burgonyapüréből füstölt paprikás burgonya fasírt pirított fokhagymás citromos leveleskellel
Tepsiben sült fokhagymás brokkoli és tofu soba tésztával
Fűszeres pirított szejtán barnarizzsel, pirított fokhagymás citromos leveleskellel, tepsiben sült rozmaringos édesburgonyával és maradék burgonya salátával
Pappa al pomodoro (toszkán paradicsomleves)
Pirított fokhagymás tofu, tepsiben sült retek, pirított fokhagymás citromos leveleskel és bulgur
Zöldséges pizza (paradicsomszósz, lilahagyma, újhagyma, kaliforniai paprika, olívabogyó és vegán sajt a tetején)
Smoothie bowl reggelire
Éva says
Még nincs gyerekem, de nagyon szeretem a „Mit eszik a vegagyerek?” sorozatot! A képek, a receptek… mind nagyon inspirálók!
Zita says
Szia!
Elárulod honnan volt a Snoopy-s tányér? 🙂
Zizi says
Szia Zita!
Húúú, nagyon régi szerzemény, még bőven a gyerekeim születése előtt vehettem, talán a Tescoban, de ez csak egy tipp. Ha ott vettem is, olyan régen volt, hogy már biztosan nem lehet pont ilyet kapni, de azért legyél szemfüles, ha hipermarketekben jársz. Egyébként nagyon jó minőségű!