A közelgő Föld világnapja (április 22.) alkalmából elgondolkodtam azon, hogy mennyire változott meg a természethez való viszonyom az elmúlt egy évben. Noha a természet küszöbén lakunk, régebben nem jártunk olyan sokat az erdőbe, mint az elmúlt egy év során. Nemcsak, hogy szeretek, hanem imádok az erdőbe járni a gyerekekkel, családdal, barátokkal. Tudok már olyan „titkos” helyeket, útvonalakat, amikről a környéken lakók tudhatnak csak, így tényleg van lehetőségünk tömeg nélkül a természetre rácsodálkozni. Nyilván gyerekekkel hangosak vagyunk, de néha elcsendesedünk, hogy halljuk a természet „zaját”, a madarak énekét, a harkály kopácsolását, a mókus ugrálást, a patak / forrásvíz csobogását, a levelek susogását. Kevés olyan megnyugtató dolog van az életben, mint érezni az erdő lüktetését és csendben megfigyelni a vadon élő állatokat.
Igen, volt már szerencsénk egy tovaugró őzet is látni, ami napokra feltöltött minket izgalommal. Vajon mikor látunk újra őzet? – kérdezték a gyerekek. Sokszor eszünkbe jut az erdőben sétálva, hogy vajon hova bújhatnak el előlünk, mikor pillanthatunk meg egyet újra. Az erdő izgalmas, tele van meglepetésekkel, friss levegővel és energiával, ami feltölt bennünket. Számomra ez egy mentális terápia is. Kirándulok a természetben a gyerekekkel – néha 4-5 lurkóval – és közben töltődöm, megnyugszom, elengedek. Mindig viszünk magunkkal egy kevés élelmet és saját palackokban vizet, hogy piknikezni tudjunk, ha megéhezünk. Ha forrásvízhez kirándulunk, feltöltjük a palackjainkat tiszta vízzel, hogy otthon is tudjunk egy kicsit a természet energiájával feltöltött vízből inni.
A másik számomra relaxáló dolog, ami a természethez köthető, az a kertészkedés. Amikor 7 éves voltam a szüleim úgy döntöttek, hogy vesznek egy hétvégi homokföldes kiskertet. Funkciója alapján olyan igazi kis hobbi kert. Tavasztól őszig minden hétvégén vagy második hétvégén egy napot biztos a kertben töltöttünk. Az öcsémmel egyáltalán nem szerettünk kijárni, mert láttuk, hogy a barátaink otthon maradtak és játszhattak a játszótéren. Nekünk pedig menni “kellett” a kertbe dolgozni: magokat ültetni, gazolni, locsolni a palántákat, gyümölcsfákat – mennyire egyszerű nekünk itt a Kárpát medencében élőknek csak megnyitni a kerti csapot és megöntözni a növényeket, ugye?
Mai felnőtt fejjel már egészen másképp látom ezt a kert dolgot… Áldom a szüleimet, hogy megvették a kertet, hogy megtanítottak kertészkedni, hogy megtanítottak a föld és a saját termény szeretetére, hogy megtanítottak arra, csak kemény munkával lehet finom ételt varázsolni az asztalunkra, hogy egészséges, saját termesztésű zöldségeket és gyümölcsöket fogyasztottunk nagy mennyiségben. Az akkor megszerzett tudást igyekszem átültetni napjainkba. Saját kiskertünket gondozzuk, valamint egy nagyobbat pár waldorfos családdal együtt. Ebben látom a jövőt, hogy minél több zöldséget, gyümölcsöt, élelmet meg tudjunk magunknak termelni.
Tudom, az, hogy erdőbe járhatunk, zöldségeket termeszthetünk, tiszta víz folyik a csapunkból luxusnak számít a mai világban. Óvnunk, védenünk kell a természetet, anyaföldünk ajándékát, mert ami természetesnek tűnt 30 évvel ezelőtt, az már nem biztos, hogy az napjainkban. A klímaváltozás miatt egyre több ember él vízkrízis sújtotta helyen, ahol még az is gond, hogy a napi fogyasztáshoz biztonságos vízhez juthassanak. Ezért vállaltam el a BWT tavaszi karitatív kampányában a részvételt, amely során vizet adományozhatunk együtt olyan rászorulóknak, akiknek a tiszta ivóvíz nem az otthoni csapból folyik. A nők és gyerekek Afrika egyes országaiban nem kikapcsolódás miatt sétálnak naponta több órát a természetben, hanem azért, hogy a mindennapi szükségletekhez vizet szerezzen. A lány gyermekek nagy része emiatt nem is járhat iskolába, mert az ő feladatuk a vízhordás. Gambia és Tanzánia falvaiban olyan fenntartható vízrendszerek kialakítását kezdte meg a cég, amely tiszta ivóvizet biztosít a helyi lakosok számára.
A cél az, hogy mindenki számára elérhető közelségben legyen olyan kút, amelyből a nap 24 órájában biztonságos víz vehető, így ne kelljen akár kilométereket gyalogolniuk minden nap, hogy vizet biztosítsanak a mindennapi szükségletekhez. A lakosok azonban nem ingyen jutnak a vízhez, ezért fizetniük kell, de ez az összeg 100%-ban a kutak fenntartása megy, nem a profitszerzés a cél. Egy ott élő ember 1 évi vízszükségletét 5 euróból, azaz kb. 1 800 Ft-ból lehet fedezni! Igen, egy teljes évig jut egy ember tiszta és biztonságos ivóvízhez ennyi pénzből!
Hogyan tudtok ti segíteni az adományozásban?
A BWT Hungária Kft. 2021. március 1 és április 30. között minden BWT Best Water Home Applikáció letöltése és a bármilyen BWT termék regisztrálása után 1 EUR összeget adományoz a helyi lakosok számára.
Az applikáció letöltése ingyenes, semmilyen kötelezettséggel nem jár! Ha szeretnétek kipróbálni töltsétek le iOs-re vagy Android-ra. A legnagyobb előnye a felhasználónak, hogy minden BWT terméket regisztrálhattok benne, így a kancsó is, és az applikáció minden hónapban jelzi előre, hogy mikor lesz esedékes a szűrőcsere, és akár az appon keresztül is, ingyenes szállítással rendelhettek szűrőt. Én már regisztráltam a BWT vízszűrő kancsómat, ugye Te is megteszed?
Mivel nem a vásárláshoz van kötve az adományozás, hanem a termék regisztrációhoz, ezért a korábban vásárolt kancsókat, beépíthető szetteket, vízlágyítókat is lehet regisztrálni. Akinek van bármilyen BWT terméke, de még nem töltötte le az appot és nem regisztrálta a terméket, az is részt tud venni. Azért fontos a regisztráció, mert a magyar BWT csak azt látja, azt tudják követni, az app letöltéseket nem. Akinek pedig még nincs kancsója, vagy betétre van szüksége a kancsóhoz, az most 20%-kal olcsóbban tudja beszerezni.
20% kedvezmény!
A BWT a rendelkezésemre bocsátott egy kupont: ZIZI20, amellyel 20% kedvezményt kaptok minden termékre a BWT webshopjában (nem kapok jutalékot a vásárlásaitok során). A kupon 2021. április 30-ig érvényes és csak regisztrált vásárló tudja felhasználni.
*****
A bejegyzést a {BWT} szponzorálta. A véleményem csakis a sajátom.
(A blogom több céggel vagy újonnan induló kis vállalkozással működik együtt alkalmanként. Mindig odafigyelek arra, hogy olyan partnerekkel dolgozzak együtt, akiknek a termékeit, szolgáltatásait én magam is kipróbáltam, hiszek bennük és hitelesen tudom ajánlani az olvasóim figyelmébe, amiket önmagamtól is megveszek/megvennék, mert szeretem. Fontos számomra, hogy a termék, a cég kampánya passzoljon a saját értékeimhez és szabadkezet kapjak a kivitelezésben. A megjelenő termékekről, szolgáltatásokról csakis a saját véleményemet, tapasztalataimat írom le.)
Vélemény, hozzászólás?