Ezeket a kekszeket az elmúlt egy hétben kétszer is megsütöttem. Most, hogy ugye újra szoptatok és nem ehetek magas fehérje tartalmú hüvelyeseket, így maradnak a magok, magvajak, amikkel növelni tudom a fehérje bevitelemet, na és ott van az ebben a kekszben szereplő zabpehely is, ami ráadásul tejserkentő. Erre mondják, hogy win-win kategória. Na persze éhes is vagyok rendesen, hiába eszem nagy adagokat. Szóval az ilyen édes, kényeztető nasik – mint ez a keksz – adják a nap egyik fénypontját. 🙂
Most vastagabb kekszeket készítettem, mint szoktam és nagyon figyeltem a sütési időre is (előfordul, hogy megégetem a kekszeket, pláne, ha vékonyabbra formázom őket), így finom és inkább puha, mint nagyon ropogós kekszeket kaptam. Nekem nagyon bejön ez az állag, szerintem nehezebb is abbahagyni az evését… nemcsak a puhasága miatt, hanem a finomsága miatt is. Földimogyoróvaj, vanília, zabpehely, csoki cseppek… nyerő négyest alkotnak! Próbáljátok ki Ti is!
Földimogyoróvajas-csokoládés zabkeksz (laktózmentes, vegán)
Hozzávalók:
– 1 bögre és 2 evőkanál sima földimogyoróvaj (házilag is elkészíthetjük)
– 1 bögre zabpehely
– 1 bögre tönköly fehérliszt
– 3/4 bögre nyers nádcukor vagy kókuszvirág cukor
– 1/4 bögre zabtej, plusz 1-2 evőkanál (bármilyen más növényi tej használható)
– 2 evőkanál lenmagpehely (darált lenmag)
– 6 evőkanál víz
– 1/3 bögre étcsokoládé cseppek (bármilyen csokoládé jó felaprítva is, de el is hagyható)
– 1 vaníliarúd kikapart magjai
– csipet só
Egy kis tálkában keverjük össze a lenmagpelyhet a vízzel és tegyük félre néhány percre. Melegítsük elő a sütőt 180C fokra. Egy tepsit béleljünk ki sütőpapírral.
Közben egy tálban keverjük össze a földimogyoróvajat a nádcukorral, a vaníliával, a sóval, majd adjuk hozzá a zabpelyhet és a lisztet. Öntsük hozzá a zabtejet és a zselés állagú vizes lenmagpelyhet. Nem áll a tészta teljesen össze, de ha egy kis adagot az ujjunkkal összenyomunk, akkor össze kell ragadnia. Ha van még nagyon száraz rész a tésztában, akkor adjunk hozzá egy evőkanál zabtejet.
Fagyis kanálba nyomkodjuk bele a tésztát és adagoljunk gombócokat a sütőpapírra (ha nincs fagyis kanál, akkor kézzel lehet kis gombócokat formálni). Majd ezeket a tenyerünkkel lapítsuk le kicsit. Az előmelegített sütőben süssük kb. 15 percig, amíg aranybarnák lesznek.
Lenkai Eszti says
Szia! Régóta olvasom az írásaidat,mert a gyerkőceink kb. egy idősek&már a hozzátáplálás óta sok hasznos dolgot lesek el tőled. A mostani írásban mégis a magas fehérje tartalmú hüvelyesek „rész” gondolkodtatott el.. A kérdésem az lenne -mivel a Tesó nálunk is útban,de nem emlékszem,hogy Lénánál ez tiltólistán lett volna..pedig egészen mostanáig szopizott- szóval,hogy miért kerülendő a fogyasztása?! Elsőre a puffasztó hatására gondoltam. Van más oka is? Előre is köszi. További jó blogolást& gratula a „talpacskákhoz”.😉😊
Zizi says
Igen, a puffasztó hatásuk miatt kerülendőek, bár minden gyerek más és más, egyiknek bánthatja a pociját az anyatejen keresztül, a másiknak lehet, hogy nem. Meg ez a tiltólistás dolog nyilván csak a szoptatás elején van, az első néhány hónapban!
Lenkai Eszti says
Köszönöm. (akkor lehet hogy szerencsénk volt..) 😊
Martina says
A földimogyoróvaj egy csodálatos dolog. Vizsgaidőszakban a túlélőkészlet része volt. Kb. egész idő alatt elvoltam alma/mandarin/narancs és földimogyórvaj párossal, csokira nem is gondoltam. 🙂 Névnapomra kaptam nővéremtől egy üveg mandulavajat, nagyon kíváncsi vagyok, mert a mandula a kedvenc magvacskám. 🙂
Timi says
Igazán nagyon finom! Én fele mandula és feje mogyoróvajat használtam, az egész család oda volt érte. 🙂
Timi legfrissebb bejegyzése: Sushi
Veronika says
Zizi, hol találtál vegán csokicseppeket?
Köszönöm!