Valaki kérdezte a minap, hogy hogyan tudok két gyerek mellett fotózni és blogolni. Hááááááát… két kézzel lavírozok az élet útvesztőjében, egyik karomon nyöszörgő baba, a másik kezemben fényképezőgép, a lábamon pedig csüng egy majdnem három éves. Ha ezt a képet elképzeltétek, remélem nevettetek egy jót. 🙂 Alkalmanként van segítségem, ilyenkor több időt tudok szánni a fotózásra, kb. 10 percet. Ha nincs segítségem, akkor 2 perc marad a fotózásra, ilyenkor a csodaszép fotózási kellékeimet sem tudom elővenni… fotózok sima hétköznapi evőeszközzel, tányérral – amiben megesszük az ételt – és már esszük is az ebédet, hogy minél hamarabb végezzek, mielőtt felébred Ákos (ha éppen alszik). A habzsolás művészetét gyakorlom nagyon sok esetben, nincs idő elmélkedő rágcsálásra (pedig ez lenne az egészséges). A szoptatás miatt sokat eszem, így igyekszem minél gyorsabban és minél többet megenni, ez most a cél.
Szóval én így csinálom: főzés, sütés, fotózás napközben, blogolás pedig éjszakába nyúlóan. Nem tudom, mások hogyan csinálják? Írjátok meg nekem! 🙂 Tanuljunk egymástól!
Régebben sütöttem ezt a banánkenyeret, mert kíváncsi voltam, hogy milyen lesz, ha tényleg mindenféle édesítő nélkül készítjük el. Ezen kenyér édes ízét csak a banánok és a frissen facsart narancslé adják. Nagyon édes szájúaknak egyáltalán nem lesz édes, aki a kevésbé édeshez van szokva, annak pedig édeskés lesz. Állagra és ízre is azonban puha és finom, kiváló tea, kávé mellé reggelire, uzsonnára vagy bármikor nassoláshoz. Mivel egyáltalán nincsen benne édesítőszer, ezért babáknak is jó egy-másfél éves kor után, akik már esznek diót, ami egyébként el is hagyható a kenyérből.
Alaprecept innen, jó pár dolgot módosítottam rajta, többek között vegánosítottam.
Még több banánkenyér: itt.
Cukormentes diós banánkenyér (laktózmentes, vegán)
Hozzávalók:
– 3 db érett banán, meghámozva, villával pépesre törve
– 1/3 bögre frissen facsart narancslé
– 3/4-1 bögre tönköly fehérliszt (amennyit a tészta felvesz)
– 3/4 bögre teljeskiörlésű tönkölyliszt
– 2 evőkanál lenmag
– 6 evőkanál víz
– 1 teáskanál szódabikarbóna
– 1 teáskanál foszfátmentes sütőpor
– 1/2 teáskanál őrölt fahéj
– 1/2 bögre dió, felaprítva
– 1 vaníliarúd kikapart magjai
– 1 db narancs reszelt héja (opcionális)
(A recepthez használt bögre 250 ml-es.)
Egy kis tálkában keverjük össze a lenmagot a vízzel és hagyjuk állni 6-8 percig, amíg zselés állagú lesz (ez helyettesíti a tojást). Melegítsük elő a sütőt 180 fokra.
Tegyük egy tálba a pépesre tört banánokat. Öntsük hozzá a narancslevet. Adjuk hozzá a fahéjat, a vaníliát, a naracshéjat, a lenmagos vizet és jól keverjük el. Ezután adjuk hozzá a száraz hozzávalókat: tönköly fehérliszt, teljeskiörlésű tönkölyliszt, szódabikarbóna és sütőpor. Jól dolgozzuk össze a tésztát, majd tegyük bele az aprított diót. Ezzel is keverjük el.
Az összekevert tésztát öntsük egy 25 cm hosszú szilikon püspökkenyér formába (ha nem szilikont használtok, béleljétek ki sütőpaprírral). Süssük az előmelegített sütőben kb. 40-45 percig (végezzünk fogpiszkáló próbát, hogy jól átsült-e a kenyér, akkor jó, ha a fogpiszkálóra már nem ragad semmi).
Anikó mondta
Köszönöm a választ. 🙂 Nálunk is hasonlóan kevés idő van blogolni, fotózni meg főleg (télen kb. 1 órán át volt megfelelő természetes fény). De kaptam tőled most jó ötletet meg löketet. 🙂
Anikó legfrissebb bejegyzése: Az első születésnapi torta – további ötletek