Egy a szívemhez nagyon közel álló jótékonysági projektet, workshopot szeretnék nektek ajánlani, amely három anyuka (az egyik én vagyok) összefogásával jön létre, akiknek a gyermekei a solymári Galagonya Waldorf Óvodába járnak. Ádi 2017 szeptemberében kezdett el járni ebbe az óvodába, amely elég nagy mérföldkő volt az életünkben. Négy és fél évet volt otthon velem, de így is féltve engedtem az elsőszülöttemet egy új „világba”, noha tudtam, hogy nagyon jól fogja magát érezni és nagyon kedves óvónénik fogják őt „terelgetni”. Néhány nap és a beszoktatás már meg is történt és azóta vissza se néztünk. Ádi imád a Galagonyába járni és mi a szülei nagyon szeretünk ehhez a közösséghez tartozni, ahol az óvónénik olyan mesevilágot teremtenek a gyerekeknek, hogy én, mint felnőtt megirígylem és vannak olyan napok, amikor a teendők helyett inkább én is bent játszanék az oviban. Elképzelem magam copfos kislányként ebben a csodaszép környezetben… 🙂 Szívet melengető érzés!
MIÉRT JÓTÉKONYSÁGI A WORKSHOP?
A szervezők, a három anyuka a TELJES BEVÉTELT a Galagonya Waldorf Óvoda számára ajánlja fel!
MIRE GYŰJTÜNK?
A solymári Galagonya Waldorf Óvoda sorsa olyan szerencsésen alakult, hogy a 2017/2018-as nevelési évet egy átalakított, felújított épületben, új székhelyen kezdhette meg. A költözés az óvodának helyet adó korábbi épület tulajdonosváltozása miatt kényszerűségből történt, azonban ezért a kényszerűségért ma már hálásak vagyunk: az óvoda fenntartójának előzetes finanszírozásával, a szülők és más adományozók támogatásával, a mesteremberek munkáját kiegészítő és támogató szülői fizikai munkával megvalósult projekt eredményeképp ugyanis gyermekeink egy hozzájuk igazán méltó és olyan ideális környezetben tölthetik óvodás hétköznapjaikat, amely megkönnyíti a Waldorf-pedagógia megvalósítását a gyermekeinkkel csodálatos munkát végző óvónőink és segítőik számára is.
Az épületvásárlás és -átalakítás, a támogatások mellett túlnyomórészt a fenntartó előzetes finanszírozásában valósult meg, amelynek forrását hosszútávon a szülők által vállalt havi támogatások biztosítják. A projekt végső költségvetése azonban, nem várt kiadások miatt, a havi támogatásokban megnyilvánuló szülői teljesítőképességet 5 millió forinttal túllépte. Ezt az 5 millió forintot, annak érdekében, hogy az új óvodaépület engedélyezése időben megtörténhessen, végül 1 éves futamidővel visszafizetendő, egy, az óvodánk ügyét magáénak érző magánszemély által nyújtott kölcsönből finanszíroztuk.
Ennek az 5 millió forintos kölcsönnek a rövid távon történő visszafizetése a havi szintű támogatás nyújtását vállaló szülői közösség teljesítőképességét már meghaladja. Ez olyan nehézséget jelent, amelyhez kénytelenek vagyunk külső támogatók segítségét kérni a munkánkért cserébe.
Zizi / Zsuzsi / Dóri
HÁROM ANYUKA ÉS A WORKSHOP
Solymosi Dóra, dietetikus, Benjámin kisfia jár a Galagonyába
„A étkezés egy nagyon megosztó téma. Sok cikket találhatunk az interneten egészséges táplálkozás témában, amiben nehéz megtalálni a hiteles forrást. Pedig ha jól eszünk, akkor jól érezzük magunkat egész nap. Minden nap. És ez hatalmas kincs! Energikusan kelni, erősnek lenni, kicsattanóan egészségesnek lenni. Fantasztikus érzés! Erről a témáról szeretnék majd interaktívan beszélgetni a workshopon – Mégis mi számít egészségesnek? Mivel teszünk jót a testünknek, lelkünknek? Miből mennyit együnk? Hogyan válasszunk a vásárlásnál?”
Bálint-Huber Zsuzsanna, leendő kertészmérnök, természetgyógyász-fitoterapeuta, Liza kislánya jár a Galagonyába
„A világ legtisztább illóolajait használom a mindennapokban az egészségünk támogatására és adom tovább az olajos megtapasztalásaimat azért, hogy az embereknek könnyedén, áramlásban, fejlődéssel, illatosan megtalálhassák a testi, lelki és szellemi jól-létet. Eszközöm a Young Living nyújtotta megannyi tiszta, terápiás illóolaj, ami sokkal több, mint ami benne van! „Életstílusról” van szó és arról, hogy a táplálkozáson és az illóolajok erején keresztül a testünket megerősítjük. Ha ezt tesszük, akkor a testünk képessé válik saját magáról gondoskodni. A workshopon megosztom Veletek, hogy hogyan használhatjátok az esszenciális olajokat a mindennapokban.”
Nagy Zita, élelmiszeripari mérnök, gasztroblogger, Ádám kisfia jár a Galagonyába
„Évek óta gasztrobloggerkedem, írtam két vegán szakácskönyvet, így sokan megtalálnak a legegyszerűbbnek tűnő kérdéssel az olvasóim: „Hogyan kezdjék el az életmód váltást, mi legyen az első lépés?”. Erre mindig az a válaszom, hogy apró lépésekben haladjon mindenki a saját ritmusának megfelelően. Ismerkedjünk meg például a turmixokkal, hiszen, ha annyit változtatunk csak, hogy a heti étrendünkbe beillesztünk pár tápláló italt, akkor már sokat tettünk az egészségünkért! Az én workshopomon kétféle turmix elkészítésével ismerkedhettek meg és egy nyers süteményt is becsempészünk a kóstolásba, amit együtt készítünk el!”
WORKSHOP IDŐPONTJA, HELYSZÍNE
2018. május 19., szombat, 9-12 óráig. A helyszín pedig a mesés Galagonya Waldorf Óvoda Solymáron (2083 Solymár, József Attila u. 39.)
AJÁNLOTT ADOMÁNY
6990 Ft / fő, mely összeg teljes egészében az óvodát támogatja! A jelentkezés átruházható, a támogatást visszautalni nem áll módunkban.
Az ár tartalmazza:
– kis csoportokban részvételt mindhárom anyuka mini (vegán) workshopján egy-egy órán keresztül
– az elkészített turmixokat, nyers süteményt
– dietetikai tanácsadást, általános konzultációt
– illóolajokkal ismerkedést, illatkóstolót
– kis ajándékcsomagot
A workshop maximális létszáma 20 fő.
JELENTKEZÉS
Jelentkezni a galagonya.waldorf.workshop@gmail.com email címen lehet! Válasz emailben minden információt meg fogsz kapni a jelentkezéssel kapcsolatban. A jelentkezés véglegesítése a kurzus díjának kifizetésével történik meg, amely megtörténte után emailben kapsz egy újabb visszaigazolást.
SOK SZERETETTEL VÁRUNK BENNETEKET: Dóri, Zsuzsi és Zizi
[…] Mindezt miért is? Azért, hogy segíthessenek a solymári Galagonya Waldorf Óvodának, ahova mindhármuk gyermeke jár. Az óvoda nemrég költözött és az “új” épületnek át kellett esnie egy teljes körű felújításon, hogy méltón fogadhassa a gyerekeket. A felújítás végét kölcsönből finanszírozták, aminek visszafizetése a szülők erejét meghaladja – ehhez keresnek támogatókat. Mindenki a maga módján. Azzal, amiben a legjobb. 🙂 A teljes történetet megtalálod Zizi blogján! […]